İsrail Takımı İle Oynanan Maç Sonrası Ergin Ataman’dan sert sözler: “Ben Türk vatandaşıyım, bana hiçbir şey yapamazsınız!”

Maç Sonrası Gerginlik: Panathinaikos’un Maccabi’yi 95-79 yendiği maçın ardından, soyunma odası koridorunda iki takım oyuncuları ve görevlileri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Ergin Ataman Tehdit Edildi: Ergin Ataman, Maccabi’nin teknik ekibinden birisinin kendisine “İsrail’de görüşeceğiz. Siyonistlerin sana ne yapacağını göreceksin” dediği açıkladı.

Ataman Sert Tepki Verdi: Ataman, “Ben Ergin Ataman’ım. Panathinaikos’un hocasıyım. Türkiye Milli Takımı’nın hocasıyım. Türk vatandaşıyım. Bana hiçbir şey yapamazsınız” diyerek sert bir şekilde tepki gösterdi.

Gerginlik İlk Maçta Başlamıştı: İki takım arasındaki gerginlik ve olaylar ilk maçta başladı. İlk maçın sonunda Ataman hakemleri eleştirirken Panathinaikos ise İsrail ile Filistin arasında yaşanan olaylar üzerinden gönderme yaparak hakem kararlarını eleştirmişlerdi.

THY Euroleague çeyrek finalinde yaşanan gerginlik sonrası Panathinaikos başantrenörü Ergin Ataman, kendisine yönelik tehdit dolu sözlere maruz kaldığını açıkladı.

Maç sonrası yaşanan gerginliklerin ardından Ataman, “Maccabi’nin teknik ekibinden birisi ‘İsrail’de görüşeceğiz. Siyonistlerin sana ne yapacağını göreceksin’ dedi. Ben Türk vatandaşıyım. Bana hiçbir şey yapamazsınız.” ifadelerini kullandı.

EuroLeague yönetimi ise Ataman’ın açıklamaları ve maç sonrası yaşananları hayal kırıklığıyla karşıladığını belirterek, konuyla ilgili disiplin soruşturması başlattı.

Serinin üçüncü maçı, 30 Nisan Salı günü İsrail temsilcisinin ev sahipliğinde Belgrad’da oynanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x